Giriş Yap

Özel direksiyon dersi Direksiyon

Ankara

ÇANKAYA – DİKMEN – İNCEK – YENİMAHALLE – BATIKENT – ÇAKIRLAR – KEÇİÖREN – ESERTEPE – ALTINDAĞ – MAMAK – KAYAŞ – SİNCAN

(Sincan bölgesi ücret bilgisi için lütfen iletişime geçiniz)

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN EDİNDİĞİM; DİREKSİYON ÖĞRETİCİLİĞİ SERTİFİKAM, PSİKOTEKNİK SERTİFİKAM VE SRC4 BELGEM MEVCUTTUR. ŞUNU DA BELİRTMEK İSTERİM Kİ; BELGE SADECE YASALAR ÖNÜNDE GEÇERLİDİR. BELGE SAHİBİ OLMAK KİŞİYE ÖĞRETEBİLME KABİLİYETİ KAZANDIRMAZ. EĞER BELGE YETERLİ OLSAYDI, DİREKSİYON SINAVLARINDA HİÇBİR ÖĞRENCİ KALMAZ, CİDDİ PARALAR HARCAMAZ VE BU KADAR TRAFİK KAZASI YAŞANMAZDI. ÖĞRETMESİNİ BİLMEYEN KİŞİLERİN TOPLUMA VE HAYATA VERDİĞİ ZARAR APAÇIK ORTADADIR. ARAŞTIRMANIZI YAPARKEN LÜTFEN BUNLARI GÖZARDI ETMEYİN.

MERAK ETTİKLERİNİZ (S.S.S)

1- KAÇ DERS SONRA TRAFİĞE ÇIKABİLİRİM?

Cevap: Her biriniz çok değerlisiniz. Algılarınız, yetenekleriniz, bakış açılarınız ve aldığınız eğitim farklı. İnanın buna telefonda cevap vermek çok zor. Zaman versem bu samimiyetten uzak bir cevap olur. Belki 2 saatte yapabildiğinizi görecek hatırlayacaksınız. Belki korkunuzu yenmek 10 saatte mümkün olacak. Tabiki istatistiklerim var ve genelde ilk derste neler yapabildiğimizi ve kaç derse ihtiyacımız olduğunu birlikte görüyoruz.

2- EVİMDEN ALIR MISIN?

Cevap: Evet. Çalışacağımız alana göre ben sizi evinizden yada evinize yakın bir bölgeden alıp eğitim alanına gideceğiz.

3- NEREDE ÇALIŞACAĞIZ?

Cevap: Sizin deneyim seviyenizle doğru orantılı olarak, evinize yakın, trafiğe açık yada kapalı eğitim alanlarında çalışıyoruz. Çalışacağımız konu da çalışma alanımızı etkiler. Park, trafik yada uzunyol gibi. ​​

4- DERSLER KAÇ SAAT SÜRÜYOR VE BİRAZ BİLGİ VEREBİLİR MİSİN?

Cevap: Siz direksiyon başına geçince başlayan süreniz toplamda 120 dakikadır. Ben 3 saat çalışmayı tavsiye etmiyorum. Fakat dilerseniz 3. saate geçiyoruz. Otomobil kullanmayı öğrenmeye başlamak için yeterince gevşemiş olmanız gereklidir. Yorgunluk ve stres hataları peşpeşe getirir. Kendinizi yorgun hissederseniz ilk saatin son 10 dakikası mola veriyoruz. Bu 10 dakikada boş durmayıp motor aksamında işinize yarayacak kadar teknik bilgi öğreniyorsunuz. Bakım periyotları, yıllık değişmesi gereken parçalar, motor soğutma sistemi, akü, stepne, kaza anında yapılması gerekenler, lastik vs. İkinci saatin tamamını araç kullanarak geçiriyorsunuz. İsteğinize göre mola verip vermemek kendi tercihiniz. İlk gün dersi sonunda, sonraki derslerin gerekliliği ve hangi konuları kapsayacağı hakkında tespitler yapıyoruz.

5- DERSTE KAZA YAŞANIRSA…?

Cevap: Siz burada bahsedilen saatlik ders ücreti dışında hiçbir ücret ödemezsiniz. Araçlar kaskoludur. Tüm sorumluluk eğitmene aittir.

6- DERS ÜCRETİ NE KADAR?

Cevap:

1 saatlik; otomatik yada manüel vites ders ücreti sizin aracınız ile 55 TL dir.

1 saatlik manüel vites ders ücreti benim aracımla 70 TL dir.

1 saatlik otomatik vites ders ücreti benim aracımla 70 TL dir.

Ücret, nakit – EFT – havale yöntemleri ile ödenebilir.

7- İLETİŞİME NASIL GEÇELİM?

Cevap: Gün içerisinde arayarak ulaşmak istediğinizde, eğer dersteysem ve öğrencim henüz çok acemi ise telefonu açamayabilirim. Whatsapp uygulaması üzerinden, isim-soyisim ile birlikte ihtiyaçlarınızı belirten bir mesaj atarsanız ilk müsait zamanımda yanıtlarım.

Karşılıklı güven ortamını kurmadan başkalarının aracına binmeyin yada aracınıza almayın. Sertifikası olan ve hertürlü trafikte yıllarını geçirmiş kişiler birde öğretebilme yeteneği varsa size en iyisini vermeye çalışacak ve her iki tarafta memnuniyet içinde ayrılacaklardır.

Ankara’nın tüm ilçelerine ve 500 ü aşkın köyüne defalarca ve 4 mevsim koşullarında giden birisi olarak Ankara trafiğinin her cadde ve sokağının tüm sahnelerinin çalışmasını yapabileceğimizin garantisini veriyorum. Sadece “Usta öğretici sertifikası” bile tek başına yeterli değildir! Ben, Ankara ve şehirler arası deneyimlerime güvendiğim için tecrübelerimi aktarma işini MEB sertifikası ile yasallaştırdım.

OTOMATİK YADA MANUEL VİTES ehliyetinizi aldınız ama yıllar oldu araç koltuğuna oturmadınız. Sorun değil. İlk derste biraz zorlansanız da sonraki saatlerde otomobile alışmaya başlayacak, trafik korkunuzu yenecek ve aslında diğer araç sürücülerinin de hala acemi gibi davrandığını, trafikte tehlike oluşturarak ilerlediğini göreceksiniz. Korkmayın, çekinmeyin. İnanın trafikte araç kullanan sürücülerin %60 ı acemi. Eğitime önem vermedikleri için, ufak meblağlardan kaçıp, yüksek kaza maliyetleri hatta nefes alan canlılara zarar vermekten çekinmedikleri için trafikteler. Siz onlardan biri olmayın!

Trafik korkunuz varsa, trafik deneyimi kazanmak istiyorsanız, hangi caddede kaç km. hız ile hangi şeritten gidilmesi gerektiğine kadar, ayrıca otomatik ve manuel şanzımanın sağlıklı kullanılması ve ekonomik kullanım detaylarını, Ankara trafiğinde gezinti ve sohbet eşliğinde kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

YAPABİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜRSEN HAKLI ÇIKARSIN. YAPAMAM DİYE DÜŞÜNÜRSEN YİNE HAKLI ÇIKARSIN.

Kategori

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

İlan Sahibi: Hasan Kara

İletişim bilgilerini görebilmek için